Новостная Ложка » Розвиток потенціалу легального гемблінгу в Україні: від відновлення до прогресу

Розвиток потенціалу легального гемблінгу в Україні: від відновлення до прогресу

Розвиток потенціалу легального гемблінгу в Україні: від відновлення до прогресу

Як розвивалися азартні ігри на протязі тисячоліть

Історія азартних ігор нараховує понад 4 000 років. Вже з моменту появи держав, економічна та військова сфери завжди розвивалися паралельно. Люди завжди шукали можливість відпочити та відволіктися від повсякденної праці, і одним з видів відпочинку завжди були азартні ігри.

Перші письмові згадки про спортивні змагання зі ставками на виграш з’явилися у китайських джерелах близько 2 300 р до н.е. і стосувалися кінських перегонів. Перші правила тоталізатора в Європі були розроблені в Стародавній Греції ще в V ст. до н.е., а перші лотереї з’явилися в Стародавньому Римі у I ст. до н.е.

Розвиток гемблінгу відбувався досить складно через культурні та релігійні забобони, але ніколи не бракувало перспектив та можливостей для зростання цього ринку. Тому дивно чути заяви про те, що “весь потенціал гемблінгу в Україні вичерпано”. З середини 90-их років минулого століття азартні ігри стали частиною господарської діяльності, підлягаючи ліцензуванню. Легальний ринок азартних ігор лише зростав до 2009 року, коли встановили законодавчу заборону на гемблінг. Проте, незаконний ринок продовжував процвітати. З кінця 2020 року, попри війну, розпочався розвиток легального ринку азартних ігор після ухвалення закону про легалізацію гемблінгу в Україні.

Протягом останніх двох тисячоліть розвиток ринку азартних ігор в Україні також зазнав складнощів. Наразі, проблеми мають іншу природу, але заважають послідовному та еволюційному розвитку легального гемблінгу. Наприклад, норми Податкового Кодексу та Закону України “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор” мають неузгодженості в тлумаченні визначень термінів, що викликає юридичні колізії. Також, досі діють тимчасові норми щодо розміру ставок оподаткування, які не були замінені на постійні протягом трьох з половиною років.

Цю ситуацію можна виправити оперативно шляхом ухвалення законопроєкту №2713-д, який вже пройшов перше читання два роки тому і очікує на розгляд та затвердження. Також, існує проблема, пов’язана з особливим становищем лотерей в Україні, які не вважаються азартними іграми і мають свій спеціальний закон. Це дозволяє лотерейникам не дотримуватися норм та правил.

Автор сайту вважає, що реформа легалізації гемблінгу не буде закінчена, поки лотереї не будуть визнані азартною грою на законодавчому рівні. На одному ринку не може існувати дві групи господарюючих суб’єктів, які працюють за різними правилами. Автор сподівається, що парламентарі оберуть курс на розвиток легального гемблінгу в Україні.

Заголовок: Як розвивалися азартні ігри на протязі тисячоліть

Цитата автора сайту: “…до лотерей потрібно підходити таким же чином, як і до грального бізнесу. Тобто не потрібно створювати якісь конкурси, умови і так далі. Вимоги мають бути подібними до вимог гральних операторів. Подаєш документи, купуєш ліцензію, ведеш свою діяльність. І ціна має бути відповідною. І лотереї мають займатися виключно лотереями”.

Джерело: ukranews.com

Залишити відповідь