Новостная Ложка » У Житомирі перевіряють, як під час повітряної тривоги проходить евакуація у торгових центрах

У Житомирі перевіряють, як під час повітряної тривоги проходить евакуація у торгових центрах

В одному з торговельних центрів Житомира провели навчальну евакуацію, яка була спрямована на перевірку правильності дій працівників та відвідувачів під час повітряної тривоги. Такі навчання проводяться, щоб запобігти трагедіям, подібним до нещодавнього ракетного удару по торговельно-розважальному центру у місті Кременчук. Директор торгового центру «Епіцентр» похвалився такими ж щомісячними навчальними евакуаціями, але зауважив, що тепер повітряні тривоги стають реальністю та евакуація проводиться кілька разів на день. Заступник начальника відділу організації заходів цивільного захисту населення підкреслив, що найбезпечнішим місцем під час повітряної тривоги є укриття. Такі навчальні евакуації планують проводити і в інших торговельних центрах міста. Ця стаття освітлює важність правильної реакції на повітряну тривогу та свідчить про зусилля місцевих влад і працівників впорядкувати власні процедури евакуації.

В одному з торговельних центрів Житомира сьогодні, 4 липня, провели навчальну евакуацію. Рятувальники перевіряли, чи є вказівники на бомбосховища, як реагують відвідувачі та чи правильно діють працівники торгового центру під час повітряної тривоги. Такі навчання проводять, аби запобігти трагедії, подібній до тієї, яка нещодавно сталася в результаті ракетного удару по торговельно-розважальному центрі у місті Кременчук.

«Закриваємо касу, не відпускаємо людину, залишаємо товар, виходимо всі на вулицю до бомбосховища: Київське шосе, 21 – «Ліктрави». Дехто не розуміє, що відбувається, ми пояснюємо і виводимо на вулицю», – каже працівниця торгового ценрту Віта.

«Найближче сховище – в машині», – говорить відвідувач Віктор.

«Якщо у великих магазинах, треба питати персонал, вони мають це знати», – говорить покупець Ярослав.

«Цього разу виходив, завжди виходжу. Бо якщо, не дай Боже, така ситуація, машина не допоможе, укриття – це кращий спосіб», – каже відвідувач Дмитро.

«Потрібно виходити на повітря, в укриття, бо на дворі також небезпечно», – говорить відвідувачка Альона.

Директор торгового центру «Епіцентр» розповідає: навчальні евакуації у мирний час проводили щомісяця. Тепер через реальну небезпеку та сигнали повітряної тривоги евакуюватися доводиться по-справжньому, інколи декілька разів на день.

«З частими сигналів повітряної тривоги кожний день або через день виходимо і прямуємо у бомбосховище. Є люди, які контролюють робочий процес, керівники відділу на своїх місцях, керівник служби безпеки контролює вихід з магазину, щоб жодної людини не залишилося на робочих місцях, як працівників, так і відвідувачів. Є плакати, які є при вході в магазин, є позначки, стрілки намальовані на асфальті – вказівники до бомбосховища. Ми сьогодні побачили, що за 2 хв всі покинули магазин», – розповідає директор ТЦ «Епіцентр» Ігор Кононенко.

Навчальну евакуацію працівники «Епіцентру» сьогодні пройшли успішно, кажуть фахівці ДСНС.

«Наша служба спостерігала за порядком дій в першу чергу керівництва та працюючого персоналу: чи навчені вони, який порядок дій, і що вони мають робити під час тривоги. В цілому результатом задоволені», – каже заступник начальника відділу організації заходів цивільного захисту населення ГУ ДСНС у Житомирській області Михайло Панченко.

Найбезпечнішим місцем під час повітряної тривоги є укриття, нагадують рятувальники.

«Укриття буде забезпечувати захист. Людина, рухаючись дорогою, може потрапити під обстріли чи під дію ударної хвилі», – каже заступник начальника відділу організації заходів цивільного захисту населення Михайло Панченко.

Фахівці ДСНС зазначають: такі навчальні евакуації проводитимуть і в інших торговельних центрах міста.

Нагадаємо, 30 червня заступник начальника ГУ ДСНС у Житомирській області Олександр Кравець розповідав про підготовку листа до начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка з ініціативою щодо закриття під час тривоги закладів з масовим перебуванням людей до моменту відбою повітряної тривоги.

Як повідомляв Житомир.info, 27 червня 2022 року у своєму зверненні Сергій Сухомлин нагадав про ракетний удар, який того ж дня росіяни нанесли то ТРЦ в Кременчуці Полтавської області, коли там знаходилося біля тисячі відвідувачів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram

Джерело: zhitomir.info

Залишити відповідь