Новостная Ложка » 14 травня: яке свято, іменини та прикмети дня – Sara-fun.com

14 травня: яке свято, іменини та прикмети дня – Sara-fun.com

Цього дня іменини святкують Максим та Микита. А за народними спостереженнями, 14 травня не варто позичати гроші.

День фрілансера

14 травня у деяких країнах відзначають День фрілансера. Цього дня вітають усіх фахівців, які воліють виконувати професійні завдання у вільному графіку та в різних колективах, а не просиджувати багато часу в одному офісі. Такі фахівці самостійно шукають замовників і виконують найчастіше проектну роботу.

Вважається, що поняття «фріланс» (у перекладі з англійської freelance — вільний працівник) ще в 1972 році ввів американський вчений Джек Ніллес, який розробив концепцію віддаленої роботи.

Фріланс — це не професія, а скоріше стиль життя та ведення робочих проектів. Особливо актуальним фріланс став за часів пандемії коронавірусу, коли багато працівників вимушено переходили на дистанційну роботу. Найчастіше в такому ритмі працюють програмісти, копірайтери, SMM-фахівці та маркетологи. З кожним роком кількість «віддалених» працівників зростає. Згідно з дослідженнями, майже половина населення Великобританії та США працюють за схемою фрілансу. Віддалено працюють близько 15 мільйонів індусів, що ставить Індію на друге місце у світі за кількістю фрілансерів серед населення.

Водночас з’являються й особливі професійні свята. Наприклад, у Великій Британії фрілансерів вшановують 28 червня, а українські фрілансери з 2021 року відзначають професійне свято ще й 4 листопада.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять мучеників Ісидора та Максима.

За Юліанським календарем, 14 травня православна церква вшановує пам’ять Благовірної Тамари, цариці Грузинської.

14 травня православна церква вшановує пам'ять Благовірної Тамари, цариці Грузинської

Тамара народилася у 1166 році в місті Мцхета. Вона походила зі стародавнього грузинського роду Багратіона і була єдиною жінкою, яка правила Грузією. З дитинства Тамара виявляла здатність до вивчення дипломатії, вміла вести переговори. Бачачи це, батько — Георгій ІІІ — зробив її своєю співправителькою, щойно дівчинці виповнилося 14 років, а вже у 18 років її коронували на царство.

У Грузії період її царювання вважається «Золотим віком». Тамара зуміла провести важливі перетворення: утихомирила своїх ворогів, знизила податки для населення, сприяла будівництву безлічі храмів, монастирів та церков. Померла у 1213 році в печерному монастирі.

День ангела 14 травня

Іменини за Новоюліанським календарем відзначають: Ісидор, Леонтій, Максим, Микита.

Іменини за Юліанським календарем відзначають: Гнат, Єремія, Макар, Ніна, Тамара, Юхим.

Інші свята сьогодні

  • Грузія — Тамароба (День пам’яті цариці Тамари).
  • Ізраїль — День проголошення Декларації про незалежність.
  • Ліберія — День інтеграції.
  • Парагвай — День незалежності.
  • США — День ввічливості.
  • Філіппіни — День Конституції.
  • Чилі — День інженера.

Народні прикмети та традиції на 14 травня

Традиції:

Наші пращури запалювали цього дня ритуальні вогнища, закликаючи літо.

Підписуйся на наш Telegram канал

Прикмети:

Ясний день обіцяє тепле, погоже літо.
Сонячний день віщує багатий урожай хліба.
Якщо вдень похмуро та холодно, то зима буде морозною.

Що не можна робити у цей день

Не рекомендують нічого позичати. Якщо у цей день дати комусь гроші, то позика навряд чи повернеться.

День варто провести у спокійній обстановці та труді.

Знакові та пам’ятні події 14 травня

У 1900 році в Парижі відкрилися ІІ Олімпійські ігри. На змагання прибули 997 спортсменів із 24 країн та вперше виступили жінки. На Іграх ІІ Олімпіади, що тривали до 28 жовтня, розіграли 95 комплектів нагород у 20 видах спорту.

Афіша II Олімпійських ігор
Афіша II Олімпійських ігор

Лідером у командному заліку стала Франція, а першою в історії олімпійською чемпіонкою стала англійка Шарлотта Купер (теніс, одиночний розряд).

У 1906 році відкрився рух поїздів у Симплонському тунелі (Альпи). Він з’єднує Швейцарію та Італію на висоті 700 метрів, його довжина становить 19,8 км.

14 травня 1948 року вважається днем народження Ізраїлю. За півроку до цього Генеральна асамблея ООН підписала резолюцію про поділ Палестини на дві держави. А цього дня перший прем’єр-міністр Ізраїлю Давид Бен-Гуріон на засіданні в Тель-Авівському Музеї зачитав Декларацію незалежності нової держави, яка отримала офіційну назву — Медінат Ісраель (держава Ізраїль).

Давид Бен-Гуріон читає Декларацію про незалежність Ізраїлю
Давид Бен-Гуріон читає Декларацію про незалежність Ізраїлю

Вже наступного дня війська одразу п’яти з членів Ліги арабських держав (Сирія, Єгипет, Ліван, Ірак та Трансіорданія) розпочали бойові дії проти Ізраїлю, щоб не допустити поділу Палестини та існування незалежної єврейської держави. З того часу протистояння не припинялося.

У 1975 році київське «Динамо» вперше виграло Кубок кубків УЄФА з футболу. Того дня українські футболісти обіграли з рахунком 3:0 у Базелі (Швейцарія) угорський клуб «Ференцварош». Того року кияни також виграли Суперкубок УЄФА та стали найкращою спортивною командою Європи.

Хто народився цього дня

1871 — Василь Стефаник, український письменник.

1944 — Джордж Лукас, американський кінорежисер, сценарист, продюсер, оператор. Найбільш відомий як творець фантастичної саги «Зоряні війни» та серії пригодницьких фільмів про Індіану Джонса. Є одним із найбагатших режисерів світу з власним капіталом у 5 мільярдів доларів.

1952 — Роберт Земекіс, американський кінорежисер, сценарист і продюсер, лауреат премій «Оскар», «Золотий глобус». Зняв фільми «Піноккіо» (2022), «Екіпаж» (2012), «Форрест Гамп» (1994), «Хто підставив кролика Роджера» (1988), «Роман з каменем» (1984).

1961 — Тім Рот (справжнє ім’я Тімоті Саймон Сміт), англійський актор, кінорежисер та продюсер. Знімався у фільмах «Шан-Чі та легенда десяти кілець» (2021), «Огидна вісімка» (2015), «Принцеса Монако» (2013), «Чотири кімнати» (1995), «Кримінальне чтиво» (1994).

1969 — Кейт Бланшетт, австралійська актриса, лауреатка двох «Оскарів» та трьох «Золотих глобусів». Знімалася у фільмах фільмах «Тар» (2022), «Керол» (2015), «Скандальний щоденник» (2006), «Авіатор» (2004), «Єлизавета» (1998). Кінокритики називають її однією з найкращих акторок свого покоління.

Кейт Бланшетт, австралійська актриса
Кейт Бланшетт

1971 — Софія Коппола, американська кінорежисерка, сценаристка, актриса, продюсерка, володарка «Оскара». Зняла фільми «Остання крапля» (2020), «Марія-Антуанетта» (2006), «Труднощі перекладу» (2003). Дочка режисера Френсіса Форда Копполи.

1975 — Святослав Вакарчук, український музикант, співак та автор пісень, лідер гурту «Океан Ельзи».

Святослав Вакарчук, український музикант, співак та автор пісень, лідер гурту «Океан Ельзи»
Святослав Вакарчук

1984 — Марк Цукерберг, американський програміст, засновник та генеральний директор соціальної мережі Facebook.

1996 — Мартін Гаррікс (ім’я при рожд. Мартейн Герард Гаррітсен), нідерландський діджей і музичний продюсер.

Джерело: ukr.net

Залишити відповідь