Новостная Ложка » Яке сьогодні, 22 вересня, свято – День Хоббіта та Всесвітній день без автомобілів

Яке сьогодні, 22 вересня, свято – День Хоббіта та Всесвітній день без автомобілів

Яке сьогодні, 22 вересня, свято – День Хоббіта та Всесвітній день без автомобілів

У п’ятницю, 22 вересня, в Україні відзначається Національний день партизанської слави, а у православній церкві вшановують пам’ять пророка Йони та мученика Фока. У народі свято називають день Йона і Фока або Листопадна. Іменини сьогодні святкують Апполінарій, Мартін, Андрій, Олександр, Бартоломей, Феофан, Петро, Макар, Фока, Кузьма, Федір та Микола.

22 вересня – яке сьогодні церковне свято

Вважається, що саме з цього дня осінь входить у свої володіння як повноправна володарка

У церкві 22 вересня вшановують пам’ять пророка Йони, а тому, не можна було ловити, їсти чи продавати рибу. Згідно з Писанням, Йона побував у утробі кита і залишився неушкодженим.

Так, одного разу Бог велів йому вирушити до міста під назвою Ніневія, щоб проповідувати. Однак натомість Йона вирішив поїхати в Йоппію і сів на інший корабель. Під час подорожі почалася буря, і моряки вирішили кинути жереб, щоб зрозуміти, з чиєї вини до них прийшла невдача. Жереб упав на Йону, після чого він зізнався, що порушив Божий указ.

Тоді він попросив кинути його у воду – і буря вщухне, що моряки й зробили. У морі Йону поглинув великий кит, у утробі якого проповідник пробув 3 дні і 3 ночі, безупинно молячись. Потім він був викинутий на берег і після свого чудового порятунку вирушив до Ніневії.

До цього часу закінчували прибирання редьки. Регулярне вживання цього овочів дозволяє нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, усунути дисбактеріоз. Ще редьку застосовували для очищення судин, при лікуванні кашлю, бронхітів та хвороб серцево-судинної системи. Редьковим соком, змішаним із медом та сіллю, лікували хворі суглоби, роблячи на ніч компрес.

Похований Фока був у могилі, приготованій ним самим
Похований Фока був у могилі, приготованій ним самим

Також 5 жовтня вшановується пам’ять мученика Фока, який вважається покровителем потопаючих та захисником від пожеж. За переказами, він народився в Синопі і вів доброчесне життя. Став єпископом у зрілі роки і проповідував християнство, завдяки чому вдалося звернути у віру безліч язичників. Постраждав під час гонінь, організованих імператором Траяном, який змушував Фоку зректися своїх переконань.

Святий мученик Фока Вертоградар (садівник) отримав своє прізвисько за те, що тримав город чи садок (вертоград), плоди якого щедро роздавав людям. Одного разу до нього прийшли язичники, яких направив правитель, щоб убити святого. Зустрів їх Фока з щирою привітністю, накрив для них стіл і поки вони бенкетували, приготував собі труну та могилу. Вранці він попросив посланців виконати доручену їм справу і сам схилив голову під меч. Місце його поховання прославилося чудесами. Згодом на ньому звели церкву.

Фока Вертоградар особливо шанувався мореплавцями. Він часто приходив їм на допомогу – то сам піднімав вітрила, то будив, коли на морі починалося хвилювання. Нерідко кораблі називали на честь святого Фока, а за трапезою моряки частину їжі та пиття завжди залишали святому покровителю.

22 вересня – яке сьогодні свято в різних країнах

Подвиг, який допоміг наблизити довгоочікувану перемогу в Другій Світовій війні
Подвиг, який допоміг наблизити довгоочікувану перемогу в Другій Світовій війні

Починаючи з 2001 року 22 вересня в Україні відзначається Національний день партизанської слави. Метою цього свята є вшанування пам’яті партизанів та підпільників. 

Перші партизанські загони були створені вже восени 1941 року. Але розрізненість дій загонів призводила до розкриття сховищ, страт та жорстоких катувань з боку загарбників. Тільки з кінця 1942 року партизанський рух набув сили, а до закінчення окупації вже налічував близько 500 тисяч людей.

У наш час живими залишилися лише одиниці ветеранів, що брали участь у звільненні батьківщини від німецьких загарбників. Тому дуже важливо встигнути висловити їм свою повагу за виявлену ними мужність в роки війни.

Метою дня є розробка заходів щодо припинення скорочення чисельності цих прекрасних велетнів через браконьєрство та знищення їхніх природних місць проживання
Метою дня є розробка заходів щодо припинення скорочення чисельності цих прекрасних велетнів через браконьєрство та знищення їхніх природних місць проживання

22 вересня у деяких країнах світу відзначають День захисту слонів. Ініціаторами святкування стали екологи та природоохоронні організації, які забили на сполох з приводу критичного зменшення популяції слонів у світі.

Так, зараз в Африці їх налічується приблизно 500 000 особин, а в Азії – не досягає навіть відмітки в 30 000. Вчені наголошують, що бездіяльність та уникання цієї проблеми урядом багатьох країн за кілька років приведе до повного знищення цього виду ссавців.

Другою проблемою є глобальна урбанізація та масове знищення лісів, де мешкають слони. На форумах, які проводяться в цей день, також підіймається питання заборони використання тварин у цирках та зоопарках, де для них створюються нестерпні умови проживання.

У цей день частково підіймається питання розширення виробництва електрокарів та розробки систем автопілотів, які дозволяють мінімізувати кількість зіткнень та нещасних випадків
У цей день частково підіймається питання розширення виробництва електрокарів та розробки систем автопілотів, які дозволяють мінімізувати кількість зіткнень та нещасних випадків

22 вересня в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день без автомобілів. Цей день було започатковано у Франції, коли місцева влада декількох міст вирішили зупинити автомобільний рух на 24 години. В наступні роки ця традиція поширилась на ряд міст європейських країн, Канади та США. В Україні день без автомобілів не визнано всеукраїнським, але деякі місцеві органи влади організовують 22 вересня акції на підтримку цього свята.

Метою свята є привернення уваги громадськості, уряду та представників великих автоконцернів до проблем забруднення атмосфери вихлопними газами та підвищеного рівня шуму в містах. Організатори бачать вихід із цієї ситуації в збільшенні кількості громадського транспорту, а також у використанні альтернативних засобів пересування. 

Кожного року у цей день люди, котрі бажають підтримати хворих на рак, відправляють їм букети троянд
Кожного року у цей день люди, котрі бажають підтримати хворих на рак, відправляють їм букети троянд

22 вересня в усьому світі відзначається Всесвітній день троянд – ця подія присвячена не квітам, а пацієнтам з раковими захворюваннями. Цей пам’ятний день започатковано на пам’ять Мелінди Роуз, якій у 12 років було поставлено діагноз – пухлина Аскіна. Цей рідкісний вид раку визнається невиліковним – пацієнт вмирає за лічені тижні.

Після того, як дівчина почула свій діагноз, вона не тільки прожила ще півроку, але й підтримала інших хворих, наповнивши останні дні їхнього життя радістю. Ця мужня дівчинка відправляла листи та вірші на електрону пошту людям, які вже втратили надію й опустили руки. У своїх листах Мелінда закликала їх до кінця боротися з хворобою, не втрачати оптимізму та любові до життя.

У деяких містах організовуються інформаційні кампанії, за допомогою яких лікарі та волонтери розповідають про способи запобігання онкологічним захворюванням та ефективні міри боротьби з ними.

Цей сорт шоколаду містить витамин K та селен, які потрібні організму людини
Цей сорт шоколаду містить витамин K та селен, які потрібні організму людини

22 вересня ласуни відзначають День білого шоколаду. Вперше білий шоколад було виготовлено на початку 30-х років минулого сторіччя. Таким чином виробники намагалися вирішити проблему використання надлишків масла какао. Майже 50 років продукт не мав популярності. Але у 80-х роках все змінилося і шанувальники шоколаду нарешті оцінили його ванільний смак.

Виробники наполягають на тому, що корисним є тільки справжній якісний шоколад, в якому міститься не менш ніж 20% масла какао, немає штучних замінників та підсилювачів смаку. А гіпоалергенні властивості роблять білий шоколад дуже привабливим для людей, які страждають на прояви алергії.

Середній користувач інтернету проводить щодня в мережі 3 години 40 хвилин
Середній користувач інтернету проводить щодня в мережі 3 години 40 хвилин

Щорічно 22 вересня прогресивне людство святкує День підвищення обізнаності в інтернеті.  Засновником цього дня в 2006 році стала Сьюзен П. Кроуфорд, яка на той час була членом Правління ICANN. Метою святкування цього дня є розширення аудиторії, яка буде й надалі дбати про якість та безперешкодний доступ до інтернету.

В 2013 році на базі OneWebDay було вирішено поширити доступ до всесвітньої мережі людям з обмеженими можливостями. Організатори висунули на перше місце такі пріоритети, як свобода вираження думки, безперервність та загальний доступ.

Урочисті заходи в цей день проводяться в Нью-Йорку, Лондоні, Відні, Белграді та деяких інших містах. Організовуються конкурси, де кожен може написати маленький твір про цікаве використання інтернету. Також проводяться навчальні майстер-класи, показові виступи та лекції про створення онлайн-щоденників та багато інших речей.

Головною причиною вимирання цих тварин є браконьєрство
Головною причиною вимирання цих тварин є браконьєрство

22 вересня люди, небайдужі до проблем навколишнього середовища та охорони тварин, відзначають Всесвітній день носорога. Його започаткував у 2010 році Міжнародний фонд дикої природи. Тоді цей день відзначали лише в Південній Африці, але вже за кілька років він перетворився на глобальне явище. Його підтримали природоохоронні організації та зоозахисники по всьому світу.

Роги носорогів є дуже цінною сировиною для приготування деяких ліків у традиційній китайській медицині. Також їх використовують для виготовлення дорогоцінних виробів. Екологи впевненні, що тільки закриття цього ринку на офіційному рівні зможе зупинити масове винищення носорогів.

В даний час популяція трохи збільшилася завдяки заснуванню огороджених заповідників, у яких вбивство тварини суворо карається законом.

Всі бороди і волосся гномів були зроблені зі справжньої шерсті яків
Всі бороди і волосся гномів були зроблені зі справжньої шерсті яків

День Хоббіта відзначають 22 вересня, в день народження Більбо і Фродо Беггінса, двох найулюбленіших персонажів романів Толкіна “Хоббіт” і “Володар перснів”.

Вперше День хоббіта був проголошений Американським Толкієнівським товариством у 1978 році. Дата відповідає дням народження Більбо і Фродо Беггінса, які народилися в 2890 і 2968 роках Третьої Епохи відповідно.

Роман Толкіна “Хоббіт” був опублікований 21 вересня 1937 року і отримав широке визнання критиків. Він познайомив читачів зі світом хоббітів, окремої раси, подібної до ельфів та гномів, що характеризується любов’ю до світу, їжі та пригод .

На знімальному майданчику Хоббітон у Новій Зеландії проходить найбільша вечірка року в День Хоббіта. Святкування включає в себе екскурсію Широм, галасливий ринок з традиційними хоббітськими стравами, живу музику, інтерактивні ігри та приголомшливу подорож під місячним сяйвом крізь світляні діри хоббітів. Ця подія запам’ятається надовго і часто буває повністю заброньованою.

Лікарі наполягають, що виявити ХМЛ можливо ще в ранньому віці за допомогою обстеження на пошкодження хромосом. Типовою ознакою є наявність "філадельфійської" хромосоми
Лікарі наполягають, що виявити ХМЛ можливо ще в ранньому віці за допомогою обстеження на пошкодження хромосом. Типовою ознакою є наявність “філадельфійської” хромосоми

22 вересня в усьому світі відзначається День пацієнтів, які страждають на ХМЛ (хронічний мієлоїдний лейкоз). Мієлолейкоз являє собою злоякісну хворобу, яка вражає кістковий мозок. В результаті цього процесу утворюється та накопичується у крові надмірна кількість патологічних мієлоїдних клітин. Даний вид лейкозу реєструється у гострій та хронічній формі. На долю останньої припадає приблизно 20% захворювань.

Метою заходів, присвячених цьому дню, є нагадування людям важливості ранньої діагностики та своєчасно розпочатого лікування хронічного мієлоїдного лейкозу. Лікарі-онкологи розповідають про те, як розпізнати перші прояви хвороби, а також які аналізи треба здавати дітям, якщо у дорослих членів родини було зареєстроване дане захворювання.

Якою буде погода

  • Якщо у цей день птахи рано та дружно до тепла полетіли, то бути холодній та суворій зимі.
  • Якщо павутиння багато, то осінь буде погожою, а зима – морозною.
  • Багато лушпиння на цибулі – зима буде холодною.

Що не можна робити 22 вересня

  • Їсти рибу та морепродукти. Вважається, що це може спричинити хвороби та тривалу смугу невдач.
  • Довго спати. Вважається, що тим, хто довго спить, святий Йона приносить тривале безсоння та фінансові труднощі.
  • Скандали, сперечатися та починати сварки. У народі вірять, що вся агресія та дратівливість повернеться кривднику в десятикратному розмірі у найнесприятливіший період життя.
  • Поганословити. Вважається, що погані слова (і не тільки матюк, а й заздрість, лицемірство та ревнощі) приваблять у життя невдачі, хвороби та проблеми в особистих стосунках.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело: informator.ua

Залишити відповідь