Новостная Ложка » Арсенал зі Зінченком у серії пенальті поступився путівкою до чвертьфіналу Ліги Європи Спортінгу

Основний та додатковий час команди завершили внічию, як і першу частину протистояння.

Європейська частина сезону для українських клубів добігла кінця разом із нищівною поразкою донецького Шахтаря на полі нідерландського Феєнорда. Однак маленькі промінці надії побачити синьо-жовтий стяг на трибунах залишали для нас співгромадяни, які виступають у складі закордонних клубів та залишали за собою шанси на продовження боротьби. Зокрема, ідеться про лондонський Арсенал, за який грає Олександр Зінченко.

Команді Мікеля Артети належало звітним вечором провести дуже непросте протистояння проти лісабонського Спортінга, який чимало сил забрав у “канонірів” під час домашньої частини дуелі на полі Жозе Альваладе. А рахунок того матчу, 2:2, залишав за обома командами рівні сподівання на успіх.

Очевидно, що й господарі, і гості, у рівний ступінь хотіли здобути перепустку до чвертьфіналу Ліги Європи УЄФА, про що красномовно свідчив характер боротьби вже від самого початку протистояння. Арсенал до того ж розпочинав узагалі з двох пошкоджень у власних захисників, і замість Томіясу та Саліба через це були змушені достроково долучатись до ходу протистояння Вайт та Голдінг.

Але заміна в центрі оборони “канонірів” сталась уже тоді, коли команда вийшла вперед за рахунком. На 19 хвилині Джака вдало зіграв на добивання відскоку від голкіпера, у якого за мить до цього з гострого кута пробив на лівому фланзі штрафного Мартінеллі. Арсенал тими хвилинами давав дуже непоганий темп поблизу чужих володінь, і зрештою почало здаватись, що для Спортінга подібний удар міг би виявитись фатальним.

Однак тягар зіграних матчів на внутрішній арені, вочевидь, заважав команді Артети надовго залишатись рухливою, тож “леви” доволі сміливо почали брати на себе ініціативу в атаці, і зрештою почали створювати перші проблеми Рамсдейлу та його партнера по захисту. І якщо до перерви ми говорили, здебільшого, про спроби дальніх пострілів, то друга половина гри вже розпочиналась із більш змістовного розіграшу на чужій половині від гостей.

Артета тим часом зробив у перерві третю заміну, намагаючись дати свіжість атаці за рахунок появи Троссара. Але не дали бельгійцю набрати обертів суперники, і настільки приголомшили Емірейтс, що місцева публіка й не могла зрозуміти, як їй реагувати на дивовижний гол від самого центрального кола у виконанні Гонсалвеша, який відібрав м’яч у Джаки, а потім побачив віддалену по відношенню до воріт позицію Рамсдейла. Воротар отримав за комірець майбутній гол усього туру, а його команда дістала купу проблем згодом.

Це сталось тому, що Спортінг набрав дійсно відмінні оберти, і ледь не кожну свою атаку наступні хвилин десять завершував пострілами, які так чи інакше загрожували володінням Рамсдейла. Але ворота Арсенала в підсумку уникнув додаткових пропущених м’ячів, а оскільки його команда в атаці почала виглядати важкувато, то й гра поступово перейшла до додаткового часу.

Спортінг тільки тоді почав робити масовані зміни в своєму складі, але Рубен Аморім радше готувався до серії пенальті, бо дав команду “левам” грати від захисту. Тактика була ризикованою, оскільки той же 17-річний Ессугу міг на рівному місці пропустити під ногою передачу в центрі поля, після чого Троссар вивалювався один на один із голкіпером, але невдалий рикошет зумовив влучання м’яча в ліву штангу.

Зрештою, Арсенал так і не зміг уникнути серії пенальті, до якої Спортінг у підсумку виявився краще готовим. До слова, у гостей під завісу овертаймів отримав вилучення Угарте за друге попередження, бо гра звалилась у суцільні фоли та суперечки. Початкові удари в серії голкіпери не вгадували, але потім Рамсдейл ледь не потягнув удар Інасіу, а Троссар зі складнощами переграв Адана, і понеслась. Мартінеллі на четвертому ударі пробив у воротаря в правий кут, після чого Сантуш завершив лотерею зі щасливим квитком.

Фінальний свисток іспанського арбітра Антоніо Мігеля Матеу Лаоса з Валенсії зафіксував вихід лісабонського Спортінга до чвертьфіналу Ліги Європи УЄФА, тоді як для лондонського Арсенала турнірний шлях завершено достроково.

Арсенал — Спортінг 1:1 (перший матч — 2:2) (3:5 — пен.)
Голи: Джака, 19 — Гонсалвеш, 63

Арсенал: Рамсдейл — Томіясу (Б. Вайт, 10), Саліба (Голдінг, 21), Габріел, Зінченко — Вієйра (Едегор, 101), Жоржиньйо (Парті, 66), Джака — Нельсон (Сака, 66), Жезус (Троссар, 46), Мартінеллі.

Спортінг: Адан — Сен Жюст, Діоманде, Інасіу — Ешгаю, Гонсалвеш (Нуну Сантуш, 93), Угарте, Рейс (Ессугу, 93) — Едвардс (Танлонго, 119), Паулінью, Трінкан (Гомес, 105).

Попередження: Вієйра, Джака — Угарте, Ессугу

На 118-й хвилині був вилучений Мануель Угарте Рібейро (Спортінг) (друге попередження).

Source: football.ua