Новостная Ложка » Київська синагога на Подолі оновила інтерʼєр: як виглядає та які ще працюють

Київська синагога на Подолі оновила інтерʼєр: як виглядає та які ще працюють

Синагога “Бейс Агарон Веісроель” на Подолі оновила інтерʼєр. Над дизайном працювала студія Paintit.

Інтерʼєр синагоги дизайнери вирішили переосмислити через поєднання мінімалістичних форм, гру акцентного світла й геометричні ритми, повідомила команда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Знайшли художні відповідники своїм відчуттям”: у Мистецькому арсеналі анонсували незвичну виставку

Деякі рішення диктувала сама локація – у первісному варіанті не було цегляної кладки, її виявили, демонтувавши старе оздоблення. Підлогові малюнки використали як своєрідну навігацію – створили “якорні” розетки в буферних точках, які служать не лише декором, а і своєрідною навігацією.

Усі пропорції приміщення підпорядковуються аркам, а їхні вигини повторює освітлення. За словами розробників інтерʼєру, вони виготовили 380 унікальних ламп, які утворюють на центральній арці світловий торець. Там розмістили арон а-кодеш – синагогальний ковчег, у якому зберігаються сувої Тори.

Фото: Андрій Шурпенков

Paintit – студія архітектури та дизайну, яку заснували у Києві 2016 року.

Синагога юдейської громади “Бейс Агарон Веісроель” – будівля, яка займає перші два поверхи та підвальне приміщення житлового будинку у Києві на вулиці Межигірській, 37.

Синагога Бродського в Києві

Синагога Бродського – центральна синагога Києва, розташована на вул. Шота Руставелі, 13. Зведена була синагога за проєктом інженера Георгія Шлейфера. 1926 року синагогу закрили: будинок став клубом, потім – політшколою і військово-санітарним гуртком, а також школою кройки. Ще у 1955 році приміщення надали Київському академічному театру ляльок‎. Після виходу 1992 року Указу Президента України про повернення релігійним громадам культових будинків, що належали їм, уперше за багато років єврейська релігійна громада змогла відсвяткувати Хануку у синагозі Бродського. Зараз вона відкрита.

Галицька синагога

Галицька синагога – розташована неподалік площі Перемоги, на вулиці Жилянській, 97/2. Будівництво розпочали ще 1909 року. Будинок був двоповерховий, з просторою молитовною залою і галереєю для жінок. Його фасад декоровано з елементами романського стилю. У 1929 р. Головні електричні майстерні Південно-Західної залізниці висунули вимогу про передачу їм будинку синагоги. Процес повернення синагоги єврейській громаді почався лише 2001 року. У 2002-2004 роках за спонсування Єврейської агенції було проведено реставраційні роботи будівлі. Зараз синагога тимчасово закрита.

Синагога в Бабиному Яру

Синагогу в Бабиному Яру відкрили 2021 року. Головна її особливість – вона деревʼяна. Має символічну назву – “Місце для роздумів”. Її спроєктував швейцарський архітектор Мануель Герц. Синагога має вигляд книжки, що відкривається та закривається за допомогою спеціальних механізмів.

“Прикрашена вона візерунками й текстами молитов, які повторюють традиційний розпис старовинних синагог у Західній Україні – у Ходорові та Гвіздці – знищених під час Другої світової війни. На стелі – карта зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року – у перший день масових розстрілів у Бабиному Яру”, – пишуть у пресслужбі Меморіального центру.

Синагога – юдейський молитовний будинок чи приміщення, де юдеї вивчають Святе Письмо моляться Богові. На відміну від православної церкви, синагога не є храмом, а лише приміщенням для громадської молитви. Зазвичай являє собою споруду характерної архітектури. Щоправда, за юдейськими релігійними правилами, синагогою може бути будь-яке приміщення, яке було освячене за спеціальним обрядом.

Джерело: gazeta.ua

Залишити відповідь