Новостная Ложка » Телескоп eROSITA представив рентгенівську карту зоряного неба, фото – Погляд

Телескоп eROSITA представив рентгенівську карту зоряного неба, фото – Погляд

У цій статті розглядається нова карта містить понад мільйон об’єктів, що вдвічі перевищує кількість відкритих за 60-річну історію рентгенівської астрономії. Нову карту створив рентгенівський телескоп eROSITA, який дозволяє спостерігати енергетичний всесвіт. За допомогою цього телескопа вчені виявили багато активних ядер галактик та гарячих корон зірок навколо нашої Галактики. Ця карта є першою повною картографією гарячих баріонів в Чумацькому Шляху, що дає нам значно більше джерел для дослідження. Телескоп eROSITA продовжує сканувати небо із метою створення наступних карт упродовж наступних трьох років. Цей новий інструмент дозволяє астрономам швидко реагувати на аномалії та передавати дані щоденно. Деякі з досліджень, які можуть бути проведені за допомогою цих карт, стосуються баріонної асиметрії Всесвіту, феномену, який досі не можна пояснити. Це викликає інтерес серед вчених і може привести до нових відкриттів в космології.

Нова карта містить понад мільйон об’єктів, що приблизно вдвічі перевищує кількість відкритих за 60-річну історію рентгенівської астрономії.

Енергетичний всесвіт, видимий з допомогою рентгенівського телескопа eROSITA.

Як повідомляють у Інституті фізики імені Макса Планка більшість нових джерел є активними ядрами галактик, а ближче до дому зірки з гарячими коронами, подвійні і залишки наднових, усіюють нашу Галактику, і тепер у людства є повна карта гарячих баріонів в Чумацькому Шляху.

Це перше, повне зображення неба від eROSITA приблизно в 4 рази глибше, ніж попередній огляд всього неба телескопом ROSAT 30 років тому, і дає приблизно в 10 разів більше джерел.

11 червня 2020 року телескоп eROSITA завершив першу зйомку всього рентгенівського неба. Запущений 13 липня 2019 року на борту космічного корабля SRG, телескоп перебуває в режимі безперервного сканування.

Астрономи планують наступні 3 роки отримати іще 7 схожих карт. Завдяки новому телескопу науковці можуть швидко реагувати на любі аномалії, а передача даних відбувається щоденно.

Баріонна асиметрія Всесвіту — це наявність у Всесвіті речовини, ядра атомів якої складаються з баріонів (нейтронів і протонів), і відсутність антиречовини, у якій ядра атомів складалися б з антибаріонів (антипротонів і антинейтронів). Цей спостережуваний факт неможливо пояснити ні у рамках Стандартної моделі, ні у рамках загальної теорії відносності — двох теорій, які є основою сучасної космології.


Джерело: poglyad.tv

Залишити відповідь