Новостная Ложка » Як у Дніпрі дбають про безпеку громадян

Як у Дніпрі дбають про безпеку громадян

Прочитаєте за: 4 хв. 30 Серпня 2023, 14:05

За даними моніторингових каналів, з початку широкомасштабної війни сигнал «Повітряна тривога» на Дніпропетровщині лунав понад 2000 разів. Сам обласний центр регулярно стає мішенню для ворога. Внаслідок варварських російських ракетних атак та ударів безпілотників Дніпро неодноразово зазнавав сильних руйнувань. Зокрема ворог безглуздо зруйнував і пошкодив різні об’єкти інфраструктури, десятки приватних будинків тощо. Страшна трагедія, яка сколихнула не лише українців, а й весь цивілізований світ, сталася у місті 14 січня 2023 року. Цього дня російські військові терористи своєю «високоточною» ракетою влучили у багатоповерхівку в густонаселеному районі міста. Повністю було зруйновано два під’їзди. Загинуло 46 людей. Зазнали поранень — понад 80. 

Нині через божевільну війну розв’язану росією дніпряни, як і мільйони мешканців інших українських міст, змушені проводити свій час в укриттях, ховаючись від потенційної й реальної загрози.

Як повідомили у Дніпровській міськраді, задля безпеки людей в обласному центрі лише торік змонтували 36 укриттів різних типів, а з початку 2023-го — ще 22. Нині ця робота триває й укриття оснащуються по всьому місту.

— Один з видів укриттів — залізобетонні модульні. Їх розміщують на зупинках громадського транспорту або в інших місцях, де скупчується багато людей. Крім цього, місто встановлює такі укриття за потребами військових, — розповіли у Дніпровській міськраді. 

Посилаючись на слова представника заводу-виробника захисних модулів, у міськраді Дніпра також повідомили, що всі ці укриття виготовляють на замовлення. Так, вони бувають декількох різновидів, проте кожне — безпечне для користування. Щодо укриття для військових, виробники почали їх виготовляти за сприяння Міністерства оборони у 2015 році. Вже на їхній основі команда робітників розробила укриття для Дніпра. 

До речі, навесні цього року державне підприємство, яке має ліцензію та атестат про акредитацію, провело сертифікаційні випробування цієї споруди. За його результатами — ці модульні залізобетонні споруди належать до захисних споруд цивільної оборони. Клас сховища А-2, на що отримали сертифікат відповідності. Це найвищий клас безпеки для споруд, які можна монтувати на поверхні без заглиблення у землю.

— Щодо процесу виробництва захисної споруди, робота починається з виготовлення арматурного каркаса. Далі його розміщують у спеціальній формі та заливають високоякісним бетоном. Укриття складаються з модулів, які перевозять до місця встановлення, і вже там зварюють між собою. З таких модулів можна створити укриття різних розмірів — місткістю від 5 до 150 осіб одночасно. Укриття може витримати тиск до 40 тонн на квадратний метр. Тому вони є безпечними як для військових, так і для цивільних, — запевнили у Дніпровській міськраді.

Відомо, що цьогоріч у Дніпрі зроблять та встановлять ще 53 такі захисні споруди. 

Як пояснили в управлінні інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради, одне таке укриття комунальники встановлюють протягом одного або двох тижнів, залежно від його класифікації. А місця для встановлення обирають спільно з Головним архітектурним управлінням так, щоб охопити як паркові зони, так і зупинки громадського транспорту. Під час монтажу деталі укриття за допомогою вантажівок привозять на місце. Після цього комунальники зварюють частини між собою. Коли укриття стає повністю монолітним, його починають облаштовувати: встановлюють двері, підключають до електромережі, монтують лави для комфорту містян. Поруч розміщується біотуалет і урни для сміття. Після завершення всіх робіт зі встановлення, кожне укриття щоденно прибирають комунальники.

Дніпряни, з ким довелося поспілкуватися, кажуть, що вже звикли до звуків сигналу «Повітряна тривога», проте намагаються убезпечити власне життя і рідних в безпечних місцях. 

— Добре, що в місті вже є й надалі з’являються захисні споруди, — каже мешканка міста Зоя Петрівна. — Ясно, що війна завтра не закінчиться… Звісно, усі розуміють, що умовно безпечним місцем під час ракетних атак є метрополітен, але буває так, що «небезпека» прилітає дуже швидко і в людини просто немає часу потрапити у більш надійну захисну споруду. А ці модулі дають можливість врятуватися, коли люди вийшли на вулицю у справах. Вважаю, добре, що вони є. За наявності таких захисних споруд поруч навіть психологічно почуваєшся спокійніше.     

Фото автора

Джерело: armyinform.com.ua

Залишити відповідь