Новостная Ложка » Лікування алкоголізму в Києві та Області – Топ 10 клінік

Лікування алкоголізму в Києві та Області – Топ 10 клінік

Лікування алкоголізму в Києві - Топ 10

Рейтинг 10 кращих Центрів лікування алкогольної залежності в Києві за відгуками киян за 2024 рік

На основі відгуків користувачів, на сайтів зібрано рейтинг кращих центрів лікування алкогольної залежності у Києві.

Серед них:

Назва центру Оцінка Кількість відгуків Особливості
Міжнародна Антинаркотична Асоціація – “МАА” 5.0 200+ Соціальна реабілітація, 50+ центрів
Наркологічний центр «Статус» 5.0 82 Лікування залежностей, психотерапія, реабілітація
Центр Відновлення Особистості 4.9 37 Лікування різних видів залежностей, фізіотерапія
«НаркоМед» клініка у Києві 4.7 25 Різноманітні медичні відділення, включно з лікуванням залежностей
«12steps.com.ua» клініка у Києві 5.0 39 Комплексна допомога з залежностями, реабілітація
Рена 5.0 15 Лікування різних видів залежностей, психіатрична допомога
Пальміра 4.5 50 Лікування алкогольної залежності, неврологія, кардіологія
Клініка на бульварі Вацлава Гавела 8 5.0 10 Лікування алкоголізму, акушерство-гінекологія, косметологія
Юніком Медікал 4.0 59 Лікування залежностей, психіатрія, реабілітація
Дар 5.0 2 Фокус на лікуванні залежностей, мотивація пацієнтів

Незважаючи на багаторазово доведену шкоду, яку приносять людині спиртні напої, частка їх споживачів знижується вкрай повільно. Досить велика кількість людей наражаються на ризик розвитку алкоголізму – захворювання психіки, в основі якого лежить неконтрольована потяг до спиртного. Людина втрачає інтерес до всіх аспектів життя, не пов’язаних із вживанням міцних напоїв. В результаті він руйнується як особистість, набуває численних тяжких хвороб, рве соціальні зв’язки і скочується буквально на дно. Однак сучасна медицина має у своєму розпорядженні засоби, які можуть повернути алкоголіка до нормального життя.

Загальна інформація

Лікування алкоголізму в Києві

Вживання напоїв, що містять етиловий спирт, несприятливо позначається на фізичному здоров’ї людини. В Україні налічується до 14% дорослих людей, які зловживають алкоголем, і близько 80% населення п’ють помірно, час від часу. При цьому пошкодження печінки, спричинені вживанням спиртного, є не менш як у двох мільйонів росіян. Третина всіх смертей чоловіків віком до 60 років припадає на зупинку серця, пов’язану зі зловживанням спиртовмісними напоями. Проблема алкоголізму в нашій країні все ще залишається надзвичайно серйозною, хоч вона дещо пом’якшилася протягом останнього десятиліття.

Розвиток захворювання алкоголізму

Розвиток захворювання алкоголізму

Медики виділяють три основні стадії алкоголізму, кожна з яких характеризується набором певних ознак та особливостей.

  1. Утворюється психологічна залежність, пристрасть до випивки. Видимі фізичні патології відсутні, людина виглядає цілком здоровою, зберігає соціальні зв’язки, здатна підтримувати свій матеріальний добробут. Водночас він не може відмовитись від пропозиції випити, навіть якщо це пов’язано з певними проблемами. Наприкінці першої стадії спостерігається синдром «обвалення дози», коли повторна доза алкоголю викликає різке та глибоке сп’яніння. Однак на цій стадії людина ще може подолати залежність самостійно.
  2. З’являється нав’язлива тяга до спиртного, людина втрачає можливість зосередитись на роботі, отримувати задоволення від спілкування з близькими та друзями без випивки. Втрачається контроль над кількістю випитого, алкоголь перестає приносити задоволення і стає життєво важливою потребою. З’являються ознаки ураження організму, розвивається похмільний (абстинентний) синдром. Починаються багатоденні запої, при спробах самостійно відмовитись від спиртного розвиваються різні ускладнення, у тому числі металкогольні психози.
  3. Повністю втрачаються соціальні зв’язки та інтерес до чогось, крім алкоголю. Ушкодження нервової системи та внутрішніх органів набувають незворотного характеру. Хворий вживає спиртне щодня, за відсутності випивки швидко розвивається металкогольний психоз, примусове протверезіння може призвести до смерті. У 95% випадків третя стадія закінчується загибеллю алкоголіка від інфаркту чи крововиливу у мозок.

Перелічені стадії алкоголізму та його прояви типові всім людей, зловживають спиртними напоями.

Як розпізнати алкоголізм

Відмінними симптомами алкоголізму є:

  • відсутність контролю кількості випитого; неможливість зупинитися;
  • відсутність негативної реакції організму при вживанні спиртного у високих дозах;
  • провали у пам’яті після випивки;
  • наявність похмільного синдрому;
  • запійні періоди, тобто. вживання спиртного протягом двох або більше днів поспіль;
  • поява зовнішніх ознак алкоголізму – швидкого старіння шкіри, випнуті вен і маленьких синців, що утворюються через розрив шкірних капілярів.

Характерні при алкоголізмі розлади здоров’я теж сигналізують про неблагополуччя:

  • серця та судин, оскільки порушується метаболізм солей калію та магнію, що погіршує скорочувальну здатність міокарда, з’являється аритмія, біль у серці, підвищується тиск, нерідкі інфаркти та інсульти;
  • травлення, тому що алкоголь викликає опіки слизової оболонки шлунка і кишечника, руйнує клітинні структури травного тракту, провокує посилену секрецію шлункового соку, що призводить до розвитку гастритів та виразкових уражень;
  • нирок, оскільки алкоголь та його метаболіти руйнують ниркові канальці та паренхіму, що призводить до розвитку пієлонефритів та гломерулонефритів;
  • печінки, клітини якої руйнуються під дією етанолу, через що у алкоголіків розвиваються гепатити та цирози;
  • нервової системи, оскільки під дією етанолу та його метаболітів руйнуються периферійні нервові волокна, розвивається алкогольна поліневропатія.

Алкоголізм є серйозним захворюванням, яке неминуче призводить людину до болісної смерті. Необхідно розпочати лікування якомога раніше, щоб дати хворому шанс на повернення до повноцінного життя.

Особливості постановки діагнозу

В основі діагностики алкоголізму лежить клінічна симптоматика, що підкріплюється результатами лабораторних досліджень. Існують стандартні опитувальники, які дають змогу практично зі стовідсотковою достовірністю виявити алкогольну залежність у пацієнта. Лабораторні аналізи сечі та крові виявляють маркери хронічного пияцтва. Лікар може призначити ферментний тест, який виявляє рівень активності ферментного комплексу щодо алкогольної інтоксикації, а також аналізи на рівень гормонів тестостерону та пролактину.

При необхідності можуть призначатися апаратні дослідження, спрямовані на діагностику стану внутрішніх органів: УЗД черевної порожнини, КТ печінки та селезінки, ЕКГ, ендоскопію травного тракту, дослідження нервової провідності тощо.

Як позбутися пияцтва

Як позбутися пияцтва

Лікування алкоголізму – це комплексний процес, що включає:

  • аверсивну терапію, метою якої є вироблення відрази до спиртного за допомогою певних препаратів;
  • психотерапію, ефективність якої досягає 80%, але лише за умови прагнення самого пацієнта до одужання;
  • детоксикацію організму, методологія якої подібна до комплексу заходів при будь-яких харчових або нехарчових отруєннях;
  • соціальну адаптацію, яка дозволяє пацієнту утримуватися від алкоголю після закінчення курсу лікування.

Для повернення пацієнта до нормального життя необхідні величезні зусилля та тривала кропітка робота багатьох фахівців. Тому величезного значення набуває профілактика алкоголізму – заходи, спрямовані на запобігання розвитку алкогольної залежності у здорових людей. Але якщо з вами або вашою близькою людиною вже трапилося лихо, необхідно якнайшвидше звернутися до фахівця, адже чим далі зайде процес алкоголізації, тим складнішим буде зворотний шлях до здоров’я.

З чого розпочати лікування алкоголізму

Найважчим кроком у лікуванні залежностей є рішення про початок професійного лікування в наркологічній клініці. Загальна ситуація з алкоголізмом та наркоманією в світі погіршується через тенденцію раннього споживання алкоголю та наркотиків. Це призводить до самознищення та негативно впливає на здоров’я і майбутнє поколінь. Спроба “все спробувати” часто перетворюється на залежність, від якої необхідно негайно боротися, звернувшись до фахівців.

Лікування алкоголізму на дому можливе на ранніх стадіях, але для пізніх стадій потрібен професійний підхід у реабілітаційному центрі, де забезпечується комплексний нагляд, включаючи психологічну підтримку. Важливо розуміти, що мотивація до лікування не може бути примусовою; вона має приходити від самої людини. Наркологічна допомога повинна бути своєчасною, адже залежність – це соціальна проблема, що впливає на всіх, хто пов’язаний з залежною особою.

Поширені запитання

Які причини алкоголізму у чоловіків та жінок?

Існує ціла низка причин алкоголізму – психологічних, біологічних та соціальних.

  • Психологічні. Сюди відносять самотність, невпевненість у собі та своїх силах, низьку самооцінку, відсутність можливостей для самореалізації тощо.
  • біологічні. Метаболічні відхилення успадковуються або формуються в ході розвитку організму та визначають високу сприйнятливість до алкоголю. Негативний вплив має недолік в організмі певних ферментів, що беруть участь у розщепленні етилового спирту, а також деякі особливості нервової системи та наявність нервово-психічних захворювань.
  • Соціальні. Культурне середовище, в якому живе людина, формує його ставлення до алкоголю: у країнах, де спиртне не табуйовано, рівень алкоголізму значно вищий, ніж там, де пияцтво різко засуджується суспільством. Важливим є особистий рівень розвитку та освіти, можливості соціального зростання, наявність міцних соціальних зв’язків.

До якого лікаря слід звернутися для лікування алкоголізму?

Лікування алкоголізму Київ – вирішення проблеми раз і назавжди

Алкоголізм розвивається внаслідок ураження організму хімічною речовиною – етиловим спиртом, тому щодо постановки діагнозу та початку лікування необхідно звернутися до нарколога. Згодом з пацієнтом працюватимуть інші профільні фахівці.

Які люди мають найбільший ризик стати алкоголіком?

Непереборна тяга до спиртного найчастіше розвивається у людей:

  • інфантильних, які не сформувалися як особистість;
  • навіюваних;
  • невпевнених у собі та своїх силах;
  • схильних до залежності;
  • самотніх, із незадоволеною потребою у психологічній близькості;
  • із підвищеною тривожністю;
  • з антисоціальним психологічним настроєм

Алкоголь формує помилкове почуття захищеності, спокою та психологічного комфорту, тобто. виконує функції близьких людей чи сім’ї.

Інформація перевірена експертом!