Новостная Ложка » 5 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони

5 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони

5 листопада – День працівників соціальної сфери

5 листопада відзначається Міжнародний день менеджерів-волонтерів та День працівників соціальної сфери в Україні. Це професійне свято фахівців, які надають соціальну підтримку вразливим категоріям населення та забезпечують соціальні послуги. Цей день щороку відзначають працівники таких установ, як Пенсійний фонд, служби зайнятості та страхування, Міністерство праці та багато інших.

Міжнародний день менеджерів-волонтерів

5 листопада в світі відзначається Міжнародний день менеджерів-волонтерів. Це свято було затверджене у 1999 році і має на меті привернути увагу до важливості праці менеджерів-волонтерів. Ініціатором впровадження цього свята стала американка Нен Готорн, яка допомогла створити комітет, що займається вивченням необхідності святкування Міжнародного дня менеджерів-волонтерів у всьому світі.

Релігійне свято

У цей день також вшановується пам’ять священномучеників Галактіона та Епістими. Вони були молодими християнами, які вирішили присвятити своє життя Господу і померли мученицькою смертю.

Прикмети та події

  • Цього дня не рекомендується приймати доленосні рішення, відкривати двері пізно ввечері та сваритися з близькими.
  • Є деякі народні прикмети, згідно з якими сніг цього дня означає сніжну зиму, а іній на вербі – довшу зиму. Також дощ в цей день вважається передвісником урожайного наступного року.

Події, що відбулись 5 листопада

  • У 1854 році під Інкерманом відбулася битва між російськими та британсько-французькими військами.
  • У 1913 році Велика Британія анексувала Кіпр і оголосила війну Османській Імперії.
  • У 1953 році у Києві було відкрито міст імені Євгена Патона – першу в світі суцільно зварену конструкцію.
  • У 1963 році були відкриті станції київського метрополітену «Політехнічний інститут» і «Завод «Більшовик»», а також відкрито тролейбусний рух у Чернігові.
  • У 1968 році Василь Макух вчинив самоспалення на знак протесту проти колоніального становища Української РСР та окупації Чехословацької Соціалістичної Республіки.
  • У 2015 році в Україні започатковано Національну програму з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge.

Іменини

Сьогодні святкують іменини Григорія, Гавриїла, Тимофія, Памфіла, Тихона та Галактіона.

5 листопада – День працівників соціальної сфери

фото з відкритих джерел

Сьогодні не варто приймати доленосні рішення

5 листопада відзначається Міжнародний день менеджерів-волонтерів та День працівників соціальної сфери в Україні. Віряни вшановують пам’ять священномучеників Галактіона та Епістими.

День працівників соціальної сфери

5 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони фото 1

День працівника соціальної сфери – професійне свято фахівців, які своєю щоденною працею забезпечують соціальну підтримку вразливих категорій населення та надають соціальні послуги. Щороку свято припадає на першу неділю листопада.

Професійне свято соціальних працівників було засноване в 1999 році указом президента Леоніда Кучми. Цей день відзначають працівники Пенсійного фонду, служб зайнятості та страхування, Міністерства праці та інших установ.

Міжнародний день менеджерів-волонтерів

5 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони фото 2

5 листопада, у світі відзначають Міжнародний день менеджерів-волонтерів. Свято офіційно затвердили та вперше відзначили у 1999 році. Ініціатором впровадження професійного дня стала американка Нен Готорн, яка допомогла створити комітет з вивчення доцільності святкування International Day of Volunteer Managers у світових масштабах. 

Мета створення професійного свята – привернути увагу світового суспільства до необхідності та важливості праці менеджерів-волонтерів. До 2005 року свято святкували у грудні, пізніше 1 листопада, але згодом дату перенесли на 5 листопада.

Яке сьогодні релігійне свято

5 листопада в церковному календарі – день священномучеників Галактіона та Епістими.

Галактіон жив у місті Емесі (Ліван сьогодні) в III столітті. Його батьки довго не могли народити дитину, тому молилися Богу, щоб той послав їм малюка. Після того, як вони охрестилися, у них народився син. Його також виховали в християнській вірі і дали йому гарну освіту.

У віці 24 років Галактіон заручився з Епістимою, яка сповідувала ідолопоклонництво, але під впливом нареченого, вона теж прийняла християнство. Тоді молоді люди вирішили не одружуватися, а натомість присвятити своє життя Господу. Вони пішли на гору Публіон, де були таємні жіночий і чоловічий монастирі. Там вони прийняли чернечий постриг і провели кілька років. Під час гоніння на християн Галактіона та Епістимію катували, щоб змусити відректися від віри. Вони померли мученицькою смертю. 

Читайте також: Коли розпочнеться Різдвяний піст 2023 року. Новий церковний календар на листопад

Що не можна робити цього дня

  • Не варто приймати доленосні рішення.
  • Не можна відкривати двері в будинок пізно ввечері, бо так можна накликати нечисту силу.
  • Краще не сваритися і не лаятися з близькими

Народні прикмети

  • Якщо падає сніг, то зима буде сніжною.
  • Якщо є іній на вербі, то зима буде довшою, ніж зазвичай.
  • Дощ цього дня означає, що наступний рік буде урожайним.

Пам’ятні події 5 листопада

  • 1854 – під час Кримської війни під Інкерманом відбулася битва між російськими й британо-французькими військами, яка завершилася поразкою російських військ.
  • 1913 – Велика Британія анексувала Кіпр і разом з Французькою республікою оголосила війну Османській Імперії.
  • 1914 – в ході Першої світової війни російські війська почали другу облогу Перемишльської фортеці.
  • 1916 – імператори Німеччини і Австро-Угорщини проголосили створення Королівства Польща.
  • 1935 – випущена настільна гра «Монополія».
  • 1953 – у Києві офіційно відкрили міст імені Євгена Патона – першу в світі суцільно зварену конструкцію.
  • 1963 – відкриті станції київського метрополітену «Політехнічний інститут» і «Завод «Більшовик»» (тепер «Шулявська»).
  • 1964 – відкриття тролейбусного руху в Чернігові.
  • 1965 – відкриті станції київського метрополітену «Гідропарк», «Лівобережна» та «Дарниця», а також електродепо «Дарниця».
  • 1968 – Василь Макух вчинив на Хрещатику самоспалення на знак протесту проти колоніального становища Української РСР та окупації Чехословацької Соціалістичної Республіки.
  • 1971 – відкриті станції київського метрополітену «Святошино», «Нивки» і «Жовтнева» (зараз «Берестейська»).
  • 2015 – в Україні започатковано Національну програму з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge.

Іменини

День ангела сьогодні святкують Григорій, Гавриїл, Тимофій, Памфіл, Тихон, Галактіон.

Джерело: glavcom.ua

Залишити відповідь