Новостная Ложка » Яке сьогодні, 10 листопада, свято – Всесвітній день молоді та Міжнародний день вишивальниць

Яке сьогодні, 10 листопада, свято – Всесвітній день молоді та Міжнародний день вишивальниць

У п’ятницю, 10 листопада, православні шанують святого мученика Ореста, лікаря. Іменини сьогодні святкують Олексій, Олександр, Борис, Ганна, Іван, Денис, Михайло, Костянтин, Ольга, Микола, Петро.

10 листопада – яке сьогодні церковне свято

Говорили, що після цього дня настають справжні морози

10 листопада церква згадує пам’ять святого мученика Ореста, лікаря. Орест жив наприкінці третього століття у місті Тіан у Каппадокії за імператора Діоклетіана і був відомим лікарем.

За наказом імператора, в Тіан для боротьби з християнством був направлений воєначальник Максимін. Серед перших на суд до Максиміна було приведено Орест. Він відкрито визнав свою віру в Ісуса Христа. Гонитель пропонував святому багатству, почесті, славі замість відмови від Єдиного Істинного Бога, але святий Орест був непохитний.

За наказом Максиміна Ореста привели в багатий язичницький храм і знову запропонували вклонитися ідолам. Коли він відмовився, сорок воїнів били святого мученика батогами, палицями, воловими жилами, а потім катували вогнем. Почався землетрус, ідоли впали та розбилися. Усі бігли з храму, а коли звідти вийшов святий Орест – храм упав.

Роздратований Максимин наказав посадити святого мученика на сім днів у в’язницю і не давати йому їжі, а на восьмий день продовжити муки. Святому вбили цвяхи у п’яти, потім прив’язали до дикого коня. Мученик загинув. Мощі його були кинуті до моря.

Раніше у народі цього дня була поширена традиція вирушати з ранку до церкви і приносити з собою хліб із сіллю для того, щоб їх освятити. Потім ними годували худобу, і згідно з віруваннями домашні тварини після цього повинні бути здоровими і легше пережити зиму.

10 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

Переважна більшість молодих людей проживають в країнах, що розвиваються – близько 85%. За оцінками ООН приблизно 200 млн молодих людей живуть у злиднях, 130 млн – неписьменні
Переважна більшість молодих людей проживають в країнах, що розвиваються – близько 85%. За оцінками ООН приблизно 200 млн молодих людей живуть у злиднях, 130 млн – неписьменні

Всесвітній день молоді – це унікальна подія в календарі Католицької Церкви, яка збирає молодих людей з усього світу, щоб разом святкувати свою віру. Започаткований Папою Іваном Павлом ІІ у 1985 році, він став потужним рухом для духовного збагачення та культурного обміну.

Початок Всесвітнього дня молоді можна віднести до Святого Року Відкуплення 1984 року, коли Папа Іван Павло ІІ запросив молодих людей на зустріч у Римі. Успіх цієї події призвів до заснування Всесвітній день молоді як щорічного святкування в єпархіях по всьому світу та більшої міжнародної події кожні два-три роки.

Сучасна молодь вирізняється втратою інтересу до алкоголю. Доведено, що молоді люди віком до 20 років все більш починають цінувати відносини з батьками, вміють розумно розпоряджатися грошима, обдумано підходять до глобальних питань, менше проявляють інтересу до алкогольних напоїв.

Сучасні бухгалтери – це більше, ніж просто цифрові обчислювачі, вони є фінансовими стратегами, радниками та еспертами
Сучасні бухгалтери – це більше, ніж просто цифрові обчислювачі, вони є фінансовими стратегами, радниками та еспертами

10 листопада кожного року світ відзначає Міжнародний день бухгалтерії – це день вшанування важливої ролі, яку бухгалтери відіграють у діловому світі та нашому особистому житті. Відомо, що бухгалтерія – давня професія, яка існує близько 6 тисяч років, перші представники професії були ще у стародавньому Єгипті.

Коріння бухгалтерського обліку сягає стародавніх цивілізацій, де найдавніші записи з Месопотамії близько 5 000 років до нашої ери свідчать про використання облікових систем для відстеження храмових ресурсів. З тих пір професія значно розвинулася, а найпомітнішим досягненням стало запровадження подвійного запису Лукою Пачолі в 1494 році, система, яка використовується і сьогодні.

Відзначення Міжнародного дня бухгалтера може також означати розширення можливостей бухгалтерів за допомогою новітніх технологій. Сучасне програмне забезпечення та технології трансформують бухгалтерську практику, пропонуючи гнучку, спільну та підключену платформу, яка забезпечує комплексний погляд на фінансовий стан бізнесу.

Цей День дає можливість мобілізувати всіх учасників навколо теми науки на служіння миру та розвитку – від урядовців до засобів масової інформації та учнів шкіл
Цей день дає можливість мобілізувати всіх учасників навколо теми науки на служіння миру та розвитку

10 листопада кожного року відбувається міжнародне святкування події Всесвітній день науки за мир і розвиток. Цей день підкреслює важливу роль науки в суспільстві та необхідність залучення широкої громадськості до обговорення нових наукових проблем. Започаткувати таке свято вирішили у 1999 році на Всесвітній науковій конференції в Будапешті, проте офіційне підтвердження події відбулося у 2001 році на генеральній конференції ЮНЕСКО.

Перший Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку відзначався в усьому світі 10 листопада 2002 року під егідою ЮНЕСКО. У святкуванні взяли участь багато партнерів, таких як урядові, міжурядові та неурядові організації, національні комісії ЮНЕСКО, наукові та дослідницькі установи, професійні асоціації, засоби масової інформації, викладачі природничих наук та школи.

Всесвітній день науки має важливі місії: інформувати суспільство про вагому роль науки, посилити увагу до наукової діяльності, заохотити країни світу до колективного використання наукових досягнень, поширювати науку заради гарного майбутнього, використовувати знання на благо суспільного розвитку та миру тощо.

Ініціатива проведення свята спрямована на те, щоб об’єднати людей, які хворіють кератоконусом, та дозволити їм спілкуватися, займатися улюбленими справами, не втрачати впевненості у собі
Ініціатива проведення свята спрямована на те, щоб об’єднати людей, які хворіють кератоконусом, та дозволити їм спілкуватися, займатися улюбленими справами, не втрачати впевненості у собі

10 листопада у різних країнах світу відзначають Всесвітній день кератоконуса. Це складне незапальне захворювання органів зору, при якому рогівка ока набуває конусної форми замість сферичної. 

Свято World Keratoconus Day має спонсорів – Національний фонд кератоконусу, освітня програма Інституту ока Гевіна Герберта та Каліфорнійський університет в Ірвіні. Метою заходів цього дня є підвищення обізнаності людства про існуючу проблему кератоконусу (КС), навчання та захист пацієнтів з таким захворюванням, а також пропаганда необхідності регулярно проводити діагностику органів зору.

Існувала традиція приносити до церкви первину льону та чіпляти до образів
Існувала традиція приносити до церкви первину льону та чіпляти до образів

10 листопада святкують Міжнародний день вишивальниць. Його почали відзначати нещодавно – з 2013 р., але цю дату обрано невипадково. Вона співпадає з Днем святої Параскеви Іконійської, великомучениці III сторіччя. Усі шанувальники вишивки вважають Параскеву П’ятницю покровителькою їхньої праці.

Згідно зі старовиною легендою, жінка народилася у багатій благочестивій родині. Її батьки були дуже набожними та найбільше поважали п’ятницю як день страждань Господніх, вони й дали дитині таке ім’я – Параскева-П’ятниця. Зазвичай у п’ятницю жінки-християнки не пряли, не виносили золи, не прали, а чоловіки не орали землю, бо це вважалося гріхом. З ім’ям Параскеви пов’язано багато старовинних звичаїв та традицій. Свята мучениця користувалася особливою любов’ю народу. Ікони з її образом раніше були майже в кожній домівці.

Всесвітній день боротьби з нейроендокринним раком був заснований для того, щоб пролити світло на проблеми, з якими стикається спільнота людей, які зіткнулися з цим захворюванням
Всесвітній день боротьби з нейроендокринним раком був заснований для того, щоб пролити світло на проблеми, з якими стикається спільнота людей, які зіткнулися з цим захворюванням

Всесвітній день боротьби з нейроендокринним раком – відзначається щорічно 10 листопада, є життєво важливою глобальною подією, присвяченою підвищенню обізнаності про недиференційовані раки, просуванню освіти про це захворювання, покращення лікування та догляду за пацієнтами.

Нейроендокринні пухлини – це різноманітна група рідкісних видів раку, які виникають з нейроендокринних клітин по всьому тілу. Через свою складність і рідкісність їх часто неправильно розуміють і ставлять неправильний діагноз.

Всесвітній день боротьби з нейроендокринним раком – це глобальна ініціатива, яка дає можливість людям з усього світу, які постраждали від нейроендокринного раку, зібратися разом у спеціальний день, підвищити обізнаність та поділитися важливими повідомленнями, які принесуть користь усій спільноті.

Зебра є офіційним символом недиференціованого раку. У медичних школах студентів вчать, що коли вони чують тупіт копит, то думають про коней, а не про зебр. Однак пацієнти з недиференційованими формами раку – це зебри світу раку, вони є винятком із правил, а їхні стани часто унікальні та складні. Смуги зебри символізують необхідність індивідуального підходу до діагностики та лікування кожного пацієнта. 

Хто народився 10 листопада

10 листопада 1928 р. – Енніо Морріконе – італійський композитор, аранжувальник і диригент. Кавалер Великого хреста ордену “За заслуги перед Італійською Республікою”.

Енніо Морріконе
Енніо Морріконе

10 листопада 1989 р. – Терон Девід Еджертон – валлійський актор. Найбільш відомий завдяки ролі Гері “Еггсі” Анвіна у фільмі “Kingsman: Секретна служба” та його продовженні “Kingsman: Золоте кільце”.

ТеронЕджертон
Терон Еджертон

10 листопада 1996 р. – Мішель Андраде – українська співачка та телеведуча. Співає іспанською, українською, російською, англійською та португальською мовами.

Мішель Андраде
Мішель Андраде

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело: informator.ua

Залишити відповідь